Jednym z lepszych sposobów rozwoju umiejętności fotograficznych jest oglądanie prac mistrzów. Można inspirować się zarówno klasyką jak i nowoczesnością. W tym celu warto odwiedzać muzea, galerie malarskie i fotograficzne, przeglądać ilustrowane magazyny oraz albumy z malarstwem i fotografią.
Mnóstwo sztuki fotograficznej możemy znaleźć w sieci, nic jednak nie zastąpi pięknie wydanego albumu fotograficznego. Magia wydrukowanej fotografii- dotyk, zapach papieru, farby, tuszu to coś, co zawsze działa o wiele mocniej. Działa na różne zmysły.
Oglądanie albumów często prowadzi do niespodziewanych odkryć, czasem uczy historii a niekiedy tylko daje poczucie tego, że jesteśmy z trendami w fotografii mniej więcej na bieżąco.
Album fotograficzny to już namiastka prawdziwego dzieła sztuki – namiastka bardzo realna i nieodległa od oryginału. To dzieło zamykające projekty w całość, to ilustracja artystycznego zamysłu albo podsumowanie dorobku całego życia artysty.
Albumy fotograficzne znajdujące się w ofercie Galerii Trzecie Oko to albumy podpisane przez artystów. Są to już przedmioty o wartości kolekcjonerskiej, wciąż jednak mające walory użytkowe.
W tej chwili dysponujemy albumami takich artystów jak: Jacek Poremba, Maciej Narbrdalik, Bogdan Frymorgen, Paweł Kosicki, Kacper Kowalski, Szymon Brodziak.
Dbamy o to aby oferta stale się powiększała. Już wkrótce pojawią się nowe albumy krakowskiego fotografa Włodzimierza Płanety.
Dodam jeszcze tylko, że wersje kolekcjonerskie są z założenia krótkimi limitowanymi seriami.
Nie czekaj więc z decyzją. Zrób przyjemność sobie i swoim bliskim.
Serdecznie zapraszam.
P.K.