Kolejny poziom

Leica M Monochrom to nowoczesne narzędzie na którym mogą polegać wszyscy fotografowie, którzy świadomie wykorzystują unikalną estetykę czarno-białej fotografii do wyrażenia swojej kreatywności. M Monochrom – jako następca pierwszego na świecie czarno-białego cyfrowego aparatu oferuje najnowszą technologię zapewniającą niezrównaną jakość zdjęć o niesamowitej ostrości, rozpiętości tonalnej i głębi szarości. 

USP-1-The-next-Level_teaser-480x320


Natychmiastowa reakcja

Uchwyć każdy moment w czarno-bieli z nową Leiką M Monochrom. Aparat wyposażony jest w szybki procesor obrazu Leica Maestro oraz 2 GB bufor pamięci. To połączenie zapewnia szybką pracę aparatu nawet podczas fotografowania serii zdjęć. Nowa Leica M Monochrom jest zdecydowanie szybsza od poprzedniego modelu i zapewnia wyjątkową jakość obrazowana. Zdjęcia są natychmiastowo dostępne w podglądzie i zapisane na karcie pamięci w formacie JPEG lub/i RAW. 

USP-2-Instantaneous-response_teaser-480x320

Feature-2-Instantaneous-response_teaser-480x320


USP-3-See-more_teaser-480x320

Jakość obrazu

Podstawą unikalnej konstrukcji nowej Leiki Monochom jest czarno-biała, pełnoklatkowa, 24-megapikselowa matryca. Nie ma na niej filtra RGB ani filtra dolnoprzepustowego. Aparat rejestruje tylko i wyłącznie ilość światła i nie dokonuje interpolacji. W rezultacie zdjęcia wykonane Leiką M Monochrom przewyższają kolorowe obrazy wysoką rozdzielczością rejestrowanych szczegółów, zaskakującą rozpiętością tonalną oraz niesamowitą głębią szarości – nawet podczas fotografowania przy wysokich wartościach ISO.


Cicha i dyskretna

Leica M Monochrom zapewnia wszystko, co jest potrzebne do dyskretnej fotografii. W produkcji wykorzystano tylko najwyższej jakości materiały. Górna i dolna pokrywa wykonana jest z jednolitego kawałka mosiądzu, a korpus ze stopu magnezu. Ekran LCD został pokryty szafirowym szkłem odpornym na zarysowania. Ta solidna konstrukcja sprawia, że Leica M Monochrom jest bardzo wytrzymałym aparatem i może Ci towarzyszyć przez całe życie. 

FEATURE-4-A-discreet-delight_teaser-480x320

FEATURE-4-2-A-discreet-delight_teaser-480x320


Praca w świetle zastanym

Leica M Monochrom otwiera całkowicie nowy wymiar fotografii w świetle zastanym. Dzięki pominięciu filtrów koloru na matrycę przedostaje się więcej światła. Aparat zapewnia niezwykle ostre zdjęcia w całym zakresie czułości – do ISO 25000. Zdjęcia charakteryzują się miłym dla oka ziarnem – przypominającym to z czasów aparatów analogowy. 

FEATURE-5-As-if-painted-with-light_teaser-480x320


FEATURE-6-Creative-contrasts_teaser-480x320

Opcjonalne filtry

Filtry kolorystyczne: żółte, zielone oraz pomarańczowe – zostały przygotowane specjalnie do pracy z nową Leiką M Monochrom. Oferują nowe możliwości tworzenia kreatywnych efektów. Oznacza to, że kolor na zdjęciu odpowiadający kolorowi filtra staje się jaśniejszy, a kolor komplementarny ciemniejszy. W ten sposób można stworzyć niezwykły nastrój przy zdjęciach krajobrazowych, portretowych i innych. W tym samym czasie wielowarstwowe powłoki redukują odblaski i zapewniają wysoką przepuszczalnością światła bez efektu winietowania. 


Pełna kontrola w trybie Live VIew

Podgląd na żywo stanowi alternatywę do kadrowania przez wizjer aparatu. Wysokiej rozdzielczości, 3-calowy ekran LCD o rozdzielczości 921600 pikseli daje pełną kontrolę kompozycji, ekspozycji i ostrości. Podczas pracy w trybie Live-View, Leica M Monochrom oferuje wsparcie w ustawieniu ostrości: można powiększyć fragment kadru (max. 10x) oraz użyć funkcji focus peacking, czyli podświetlenia krawędzi obrazu znajdujących się w płaszczyźnie ostrości.

FEATURE-7-Full-visual-control-with-live-view_teaser-480x320


Wideo

Leica M Monochrom rejestruje wysokiej jakości czarno-biały materiał wideo w rozdzielczości 1080p full-HD. Dedykowany przycisk pozwala na szybkie rozpoczęcie i przerwanie nagrywania filmu. Film rejestrowany jest w formacie Motion JPEG – oferującym znaczne możliwości post-produkcji. Dedykowany adapter pozwala na podłączenie prawie wszystkich obiektywów Leica R, a opcjonalny zestaw mikrofonowy zapewnia optymalny dźwięk.

FEATURE-8-Mocing-pictures-in-M-quality_teaser-480x320

FEATURE-8-2-Mocing-pictures-in-M-quality_teaser-480x320


FEATURE-9-More-creative-options_teaser-480x320-2

Więcej możliwości

Wystarczy jedno kliknięcie, a wszystkie zdjęcia uchwycone za pomocą Leiki M Momochrom mogą uzyskać efekt tonalny charakterystyczny dla fotografii analogowej – np. zabarwień chłodnych, sepii czy selenu. Wystarczy zapisać zdjęcie w formacie JPEG i wybrać pożądany efekt. Do aparatu Leica M Monochrom (Typ 246) dołączona jest licencja na profesjonalne oprogramowania do obróbki i katalogowania: Adobe® Photoshop® Lightroom®.

W sprawie nabycia M246 Monochrom proszę o telefon