STWORZONA Z TRADYCJI DO INNOWACJI


MAKSYMALNA JAKOŚĆ OBRAZU

Najlepsze zdjęcia opowiadają historię

Leica M posiada całkowicie nowo zaprojektowany, wysokiej rozdzielczości, 24 megapikselowy przetwornik CMOS w pełnym formacie 35 mm.

M-1-MAXIMUM-IMAGE-QUALITY_teaser-307x205

GWARANCJA OSTRYCH ZDJĘĆ

Doskonale ostre

Klasyczny system dalmierzowy wraz z dwoma innowacyjnymi metodami fokusowania – Live View Zoom oraz Live View Focus Peaking – zwiększa kontrolę i pozwala uwolnić pokłady kreatywności.

M-2-USP-SHARP-IMAGES-GUARANTEED_teaser-307x205

FILMY Z CHARAKTEREM LEIKI

Najwyższa jakość obrazu, perfekcja w każdym calu. 

Leica M posiada możliwość nagrywania profesjonalnego materiału wideo w jakości full-HD.

M-3-MOTION-USP-PICTURES-WITH-THE-LEICA-LOOK_teaser-307x205


Najwyższa jakość zdjęć

Wyjątkową ostrość i najwyższą jakość reprodukcji szczegółów. Leikę M wyposażono w nowo zaprojektowaną, pełnoklatkową matrycę typu CMOS o rozdzielczości 24 milionów pikseli. To właśnie ten sensor, współpracujący z procesorem obrazu Leica Maestro, zastosowanym wcześniej w średnioformatowym systemie S, odpowiada za niezwykłą jakość obrazu rejestrowanego przez aparat. Dodatkowo, obraz charakteryzuje się minimalnym szumem, nawet przy najwyższych czułościach. W połączeniu z jasnymi obiektywami czyni to Leikę M idealnym aparatem do pracy w świetle zastanym.

M-1-MAXIMUM-IMAGE-QUALITY_teaser-307x205


M-2-SHARP-IMAGES-GUARANTEED_teaser-480x320

Gwarancja ostrych zdjęć

Klasyczny system dalmierzowy umożliwia szybkie i precyzyjne nastawianie ostrości z nadzwyczajną dokładnością. Dwie dodatkowe metody fokusowania poszerzają spektrum możliwości. Pierwsza to “Live View Zoom” – umożliwia dziesięciokrotne powiększenie obrazu wyświetlanego na monitorze lub w celowniku elektronicznym, co pozwala na precyzyjną ocenę ostrości nawet drobnych detali. Druga metoda – “Live View Focus Peaking” – polega na wspomaganiu fotografującego poprzez oznaczenie (na podglądzie) ostrych krawędzi za pomocą czerwonej obwódki. Obracanie pierścieniem ostrości obiektywu pozwala przesuwać jasno oznaczony obszar ostrości po obiektach w kadrze. Odbywa się to w czasie rzeczywistym i pozwala bardzo precyzyjnie i szybko nastawiać ostrość, zwłaszcza w ujęciach o wielu planach.


Wideo full-HD z obiektywami Leiki

Obiektywy Leiki słyną z jakości odwzorowania. Ich wysoka rozdzielczość, jasność, piękny bokeh, a wreszcie niezawodność i ponadczasowość, czynią je instrumentami legendarnymi w świecie współczesnej optyki. Teraz, po raz pierwszy, za sprawą Leiki M, te unikalne cechy obiektywów mogą zostać wykorzystane podczas nagrywania filmów. Wystarczy nacisnąć specjalnie przygotowany do tego przycisk, aby rozpocząć nagrywanie i doświadczyć rewelacyjnej jakości obrazu, zapewnianej przez optykę Leiki. Całkowita kontrola nad ekspozycją i parametrami rejestracji obrazu pozwala teraz fotografowi uzupełnić materiał fotograficzny nagraniami wideo.

M-3-MOTION-PICTURES-WITH-THE-LEICA-LOOK_teaser-480x320


M-4-FASTER-RESULTS_teaser-480x320

Lepsze osiągi

Procesor Leica Maestro, w połączeniu z najnowszą matrycą, pozwala Leice M ustanowić́ całkowicie nowy standard pod względem szybkości przetwarzania zdjęć. Dane rejestrowane przez matrycę przetwarzane są niemal w czasie rzeczywistym. Ponadto, dzięki wielowątkowej architekturze, procesor może realizować kilka zadań jednocześnie – na przykład przetwarzać obraz pochodzący z matrycy podczas zapisywania poprzedniego na karcie pamięci.


Uniwersalne możliwości

Nowa Leica M jest pierwszym aparatem z serii M, wyposażonym w funkcje podglądu na żywo (Live View) oraz nastawiania ostrości za pomocą obrazu wyświetlanego na ekranie lub w celowniku elektronicznym (Live View Focusing). Oznacza to, że zdjęcie może być komponowane przy wykorzystaniu obrazu „widzianego” przez obiektyw. Umożliwia to lepszą kontrolę nad głębią ostrości i ekspozycją, ułatwia dokładne kadrowanie, pozwala skutecznie wykorzystać obiektywy typu zoom czy teleobiektywy, niedostępne dotychczas w systemie M. Aparat wyposażony jest w duży, 3-calowy monitor o rozdzielczości 920 000 pikseli, wysokim kontraście i doskonałej reprodukcji kolorów, pozwalający na ocenę ostrości i poprawności ekspozycji.

M-5-UNIVERSAL-CAPABILITIES_teaser-480x320


M-6-Use-in-any-weather-conditions_teaser-480x320

Korpus odporny na wilgoć

Aparaty Leica nierzadko towarzyszą swoim właścicielom przez całe życie. Słyną z trwałości i niezawodności. Nowa Leica M także została skonstruowana w taki sposób, aby można ją było przekazać następnym pokoleniom. Górna i dolna płyta korpusu wykonane są z pełnych bloków mosiądzu, metodą skrawania na numerycznie sterowanej frezarce. Szkielet korpusu stanowi sztywny odlew ze stopu magnezu o wysokiej odporności mechanicznej i stabilności temperaturowej. Osłona monitora LCD została wykonana z mocnego i odpornego na zarysowania szkła Corning® Gorilla®. Korpus został zabezpieczony przed wpływami środowiskowymi – wilgocią, kurzem itp. – za pomocą gumowych uszczelek umieszczonych we wszystkich newralgicznych


Wysoka wydajność baterii

Nowa litowo-jonowa bateria o pojemności 1800mAh pozwala na długotrwałe fotografowanie bez konieczności wymiany źródła energii. Możliwość́ zrobienia ogromnej ilości zdjęć́ na pojedynczym naładowaniu to także zasługa energooszczędnej matrycy typu CMOS i procesora Leica Maestro. Czyni to aparat szczególnie przydatnym w sytuacjach fotografowania w terenie, bez możliwości częstego doładowywania akumulatorów.

M-7-FOR-LONG-ENDURANCE-MISSIONS_teaser-480x320


M-8-Ergonomic-handling_teaser-480x320

 

Ergonomia

Jednym z najważniejszych priorytetów w budowie cyfrowego systemu M była łatwość́ obsługi z możliwością̨ błyskawicznego wprowadzania ręcznych nastaw i bezproblemowym dostępem do istotnych funkcji aparatu. Nowa Leica M, pomimo istotnego rozszerzenia możliwości, jest przykładem realizacji tego priorytetu. Nastawy manualne – ostrość́, czas naświetlania, przysłonę̨ – wprowadza się̨ tu tak samo, jak we wszystkich innych aparatach systemu M. Nawigację po nowo zaprojektowanym menu aparatu ułatwia pokrętło wyboru, umieszczone w poprawiającym ergonomię podparciu dla kciuka prawej dłoni, umieszczonym na górnej płycie korpusu. Nowy interfejs menu, wyświetlany na czytelnym monitorze, jest przejrzysty i prosty w obsłudze. Dzięki temu użytkownik nowej Leiki M może całkowicie się̨ skoncentrować́ na rzeczy najważniejszej – fotografowaniu.

 


Współpraca z obiektywami R

Do Leiki M stworzono specjalny adapter, pozwalający na współpracę korpusu z większością̨ obiektywów lustrzankowych systemu Leica R. Szeroka gama tych obiektywów – począwszy od szerokokątnych, przez standardowe, tele, makro, aż̇ po zmiennoogniskowe – bardzo rozszerza możliwości systemu M. Opcjonalny elektroniczny wizjer typu Visoflex stanowi dodatkowe ułatwienie w pracy obiektywami typu R.

M-9-COMPATIBILITY-WITH-LEICA-R-LENSES_teaser-480x320

 

Przejdź do sklepu