LEICA-X-WINDOW-TEASER_teaser-1200x470

Niesamowita jakość obrazu 

Nowy, jasny obiektyw Leica-Summilux 35 mm f/1.7 ASPH. zapewnia piękne rozmycie tła. Jest to doskonała wiadomość dla osób lubiących w kreatywny sposób wykorzystać selektywną głębię ostrości. Dodatkowo jest niemalże całkowicie odporny na powstawanie flary – i to bez wykorzystania osłony przeciwsłonecznej. W połączeniu z matrycą CMOS w formacie APS-C wyznacza nowe standardy jakości obrazu dla aparatów kompaktowych. Nawet w niesprzyjających warunkach oświetleniowych dostarcza zdjęcia bogate w detale o naturalnym odwzorowaniu kolorów. 

BRILLANTE-BILDQUALITÄT-LANDSCAPE_teaser-480x320

HOCHWERTIG-IN-JEDER-HINSICHT_teaser-480x320

Dopracowana w każdym aspekcie

Nowa Leica X zachwyca ponadczasowym wzornictwem zredukowanym do minimum. Wykonana jest z wysokiej jakości materiałów – od korpusu, elementów sterujących, aż po takie detale jak pokrętło znajdujące się pod kciukiem oraz dekielek obiektywu. Przód i tył aparatu zostały wykonane ze stopu magnezu, a górna i dolna pokrywa z anodowanego aluminium. 

Skoncentrowana na zdjęciach

Prostota i intuicyjność – w ten sposób można określić koncept obsługi nowej Leiki X. Wszystkie funkcje ułożone są w logiczny sposób. Wybierz tryb pracy i zacznij fotografować. Duży, dotykowy ekran o wysokiej rozdzielczości został przystosowany do pracy w niekorzystnych warunkach oświetleniowych. Nawet w pełnym słońcu pokazuje wyraźne i bogate w detale zdjęcia. 

Fokus-auf-das-Foto_teaser-480x320

NAHEINSTELLUNG_teaser-480x320

Podejdź bliżej

Leica X pozwala podejść do fotografowanego obiektu na 20 cm prezentując legendarną ostrość i piękny bokeh. Dla otrzymania najlepszych efektów przysłona jest automatycznie przymykana od f/1.7 przy 1,2m do f/2.8 przy 20 cm

Wideo

W niektórych sytuacjach zdjęcie to za mało, by uchwycić daną chwilę. Leica X nagrywa filmy w wyjątkowej jakości w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli (full-HD) z prędkością 30 kl/s. Wystarczy wcisnąć dedykowany przycisk. Aparat zapisuje pliki w popularnym formacie MP4, dzięki czemu z łatwością można podzielić się nagraniem z rodziną i znajomymi.

BEWEGTE-BILDER_teaser-480x320-2

PROF-BILDBEARBEITUNG_teaser-480x320

Uniwersale formaty zapisu

Leica X2 generuje w ułamkach sekund pliki w formacie JPEG do natychmiastowego użytku. Pozwala także na zapisanie plików RAW w formacie DNG (Adobe Digital Negative), który pozwala na szeroki zakres kreatywnych opcji w trakcie postprodukcji obrazu. Wraz z aparatem użytkownicy otrzymują licencję na profesjonalną aplikację do zarządzania plikami graficznymi: Adobe® Photoshop Lightroom, którą bezpłatnie można pobrać w najnowszej wersji ze strony producenta, natychmiast po zarejestrowaniu aparatu. Oprogramowanie to umożliwia wywoływanie plików RAW oraz oferuje szeroki zakres funkcji do zarządzania, przetwarzania i prezentacji cyfrowych obrazów. 

 

Przejdź do sklepu