Małgorzata Olejniczak rozpoczęła studia malarstwa Sumi-e w Japonii 20 lat temu w klasie Kumiko Sano i mistrza Ilana Janizkiego, i kontynuuje naukę do dziś w klasie jednego z najbardziej uznanych mistrzów sumi-e Japonii, Tohuna Kobayashiego. W 2016 roku Małgorzata Olejniczak zdobyła za swoja pracę “Wisteria in Harmony” Nagrodę specjalna Jury w Tokyo Metropolitan Art Museum na Wystawie Le Salon Blanc, a nastęnie wiele innych nagród, a wśród nich kilka w The national Art Center w Tokio.
Od 2016 roku malarka należy do grona artystów Galerii Noho M55 w Nowym Yorku, jednej z dwóch najstarszych nowojorskich galerii prowadzonych przez artystów. Małgorzata Olejniczak wystawia swoje prace regularnie w Japonii, Polsce, Szwajcarii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i USA.

Małgorzata Olejniczak naucza tej sztuki w Szwajcarii, Niemczech i w Polsce, w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie, jak i w Warszawie. Prowadzi również warsztaty letnie i projekty na festiwalach.

Malarstwo japońskie sumi-e jest doskonałym ćwiczeniem dyscypliny, wyobraźni i wytrwałości w dążeniu do celu. Dla tych, którzy nigdy jeszcze nie malowali jest to doskonała okazja, aby przekonać się o tym, jak wiele jest możliwe, i że talent nie jest tu wcale najważniejszy. Jest to raczej chęć poznawania siebie, zrelaksowania się, odnalezienia wewnętrznego spokoju i odkrycia swoich nowych możliwości, które drzemią w każdym z nas. Przygoda z malarstwem japońskim to również droga medytacji i samorozwoju.

Atelier Margot http://www.m-olejniczak.ch

  • Wernisaż: 10 października 2019
  • Termin wystawy: 10 - 31 października 2019