Moving Pictures

WYSTAWA CYJANOTYPII ADAMA KIEŁBA PODCZAS CRACOW GALLERY WEEKEND KRAKERS

Ile się trzeba nabiegać, wie tylko ten, kto chociaż raz w życiu próbował zrobić przyzwoite zdjęcie. Stanąć nie tu, tylko tu, albo z boku, patrzeć daleko, może bliżej, nacisnąć teraz, zaraz czy za godzinę …i w końcu co zobaczyć ? kogo? i jak?  Spoglądasz przez obiektyw, a tam jeszcze większy galimatias, bieganina i same cymesy. Czas 1/250, 1/125, 1/60 itd. – to zbyt krótko, o wiele za mało ! (AK)

Cykl „Moving Pictures” to zabawa, w której fotografie zyskują nowe, drugie życie. Mają więcej czasu i miejsca, modele i plany mogą się swobodniej przesuwać, przedmioty zjawiają się i znikają, a liny mostu, na wietrze, kołyszą się nam nad głowami.

Pokazane na wystawie serie „Wesele”, „Portret” i „Nowy Jork”, to trzy klasyczne tematy fotografii. Powstały przy pomocy samodzielnie wykonanych obiektywów i filtrów z polerowanych polimerów, kryształów i szkła. W galerii „Trzecie Oko” mają swoją premierę.

Adam Kiełb
Malarz, grafik, fotograf. W latach 1980-82 zainteresował się szlachetnymi technikami foto-grafii, a w szczególności gumą chromianową. W latach 80. i 90. doskonalił technikę gumy chromianowej, eksperymentując z różnymi kolorami i emulsjami. Od roku 2000 z coraz większą intensywnością zajmuje się cyjanotypią. Znaczącą część jego prac fotograficznych stanowią serie i cykle realizowane na tradycyjnych czarno-białych i barwnych materiałach. Wszystkie pokazane na wystawie fotografie to odbitki autorskie lub prace wykonane w limitowanym nakładzie do 3 sztuk z negatywu. Jest to dwudziesta pierwsza indywidualna wystawa autora.

Print

 

  • Data: 25.4–13.5.2015
  • Wernisaż 25.4.2015 (SOBOTA); 18:30