Od piątku 22 maja 2020 zapraszamy do Galerii Trzecie Oko na promocję nowego albumu Piotra Zbierskiego “Echoes Shades”

Echoes Shades to opowieść o ludziach żyjących blisko natury, o społecznościach i plemionach kultywujących dawne rytuały ku czci swoich przodków (zdjęcia zostały wykonane w Indonezji, Afryce, Indiach oraz Rumunii). To także fotografie analizujące fenomen medycyny naturalnej w Polsce i na Syberii. 

W Galerii można nabyć ten wyjątkowy album podpisany przez autora. Ponadto możliwy będzie zakup pierwszego, unikatowego już albumu Piotra Zbierskiego  “Push the Sky Away”. 

W Galerii będzie można zobaczyć wybrane prace autora pochodzące z wyżej wymienionych albumów.

Echoes Shades jest fotograficzną analizą relacji i współistnienia natury oraz kultury. W swoich pracach rozumiem kulturę jako echo natury, natomiast jej symbole, znaki, wytwory, czy rytuały jako cienie żywiołów i zjawisk jakie zachodzą w naturze. Relacje siły, która “znakuje” (Natura), oraz przestrzeni “oznakowanej” (Kultura) są dla mnie podłożem oraz głównym punktem do analizy współczesności. Cykl powstawał również w Rumunii, w regionie Maramuresz. To opowieść o miejscu człowieka w naturze, o jego popędach, pragnieniach, sposobach komunikacji i odpuszczaniu emocji.

Piotr Zbierski (ur. 1987) studiował fotografię w PWSFTviT w Łodzi. Autor trzech indywidualnych wystaw (White Elephants, Here, Love has to be reinvented), brał udział w zbiorowych wystawach i publikacjach, w tym podczas Photokina 2012 oraz Lasb East. Prezentował swoje zdjęcia w wielu krajach w Polsce i zagranicą m.in. w Niemczech, Portugalii, Rosji i Słowacji, jak również w magazynach (Shots Magazine, Ninja Mag, Archivo Zine, Die Nacht, Gup Magazine). W 2012 roku zdobył prestiżową nagrodę dla młodego fotografa Leica Oscar Barnack Newcomer Awards. Jego prace były również nominowane do Deutsche Börse Photography Prize, został zauważony w wielu innych konkursach m.in. Les Nuits Photographigues, Terry O’Neill Awards za swój cykl Pass by me. Jego pracę można było oglądać na festiwalu Arles 2012. Prace artysty znajdują się w kolekcji Kiyosato Museum of Photographic Arts. Mieszka i pracuje w Łodzi.

Poniżej link do spotkania autorskiego promującego między innymi nowy album:

https://www.youtube.com/watch?v=NaaZnDIYPi4&t=9689s

  • Termin wystawy: 22 maja 2020r - 15 czerwca 2020r