Podczas kolejnego Miesiąca Fotografii w ramach Krakow Photo Fringe 2018 w Galerii zawita wyjątkowo wrażliwa i wszechstronna fotografka Weronika Kosińska.

Weronika potrafi dotrzeć do ludzi, których znamy na co dzień ze srebrnego ekranu, i wydobyć z nich coś, czego do tej pory nie pokazywali. I o tym właśnie jest jej wystawa, o spotkaniu drugiego człowieka, o próbie zobaczenia go na nowo, nawet jeśli mamy o nim już wcześniej wyrobione zdanie.

Wystawa fotografii Weroniki Kosińskiej Światłoczuli portretuje dziewięcioro artystów ze świata aktorskiego i muzycznego w nietypowych odsłonach – bliskich im, a zarazem ukazujących ich z nieznanej strony. Motywem przewodnim jest światło dzienne – kapryśne i skrywające w sobie wszystkie żywioły. Potrafi ono wywołać każdą fotografowaną postać na wiele sposobów i ukazać ją w całkiem nowym świetle, pozbawionym błysku fleszy.

WERONIKA KOSIŃSKA

Zajmuje się fotografią mody, beauty oraz portretową. Mieszka w Warszawie, ale często odwiedza Kraków, w którym spędziła większość życia. Jest laureatką konkursu Viva! Photo Awards 2013 w kategorii „Moda”, a jej zdjęcia były publikowane w wielu magazynach, m.in. „L’Officiel” Thailand/Ukraine, „Harper’s Bazaar” Romania, „Wysokie Obcasy Extra”, „Marie Claire” France. Pracowała dla takich marek, jak L’Oreal Professionnel, Dermika, Nivea, Lirene, Artdeco, Revlon, Paese, artégo, Baldowski, Answear.

  • Wernisaż: 29 maja 2018, godzina 19
  • Termin wystawy: 29 maja - 16 czerwca 2018