„Opowieści przewrotne” to tytuł wystawy, której autorem jest Leszek Górski. Prezentowane prace przedstawiają świat z perspektywy innej, niż zwykle go widzimy i odbieramy. Autor wyławia z otaczającego nas szumu informacyjnego kwintesencję kształtu, kompozycji i treści. Wszystko zbędne zostaje odrzucone. Króluje geometria, minimalizm, harmonia i przejrzystość. Jednocześnie prezentowane motywy wywołują uśmiech, autor oprowadza nas po swoim świecie zaskakując i bawiąc. Wyczuwa się w tych zdjęciach rytm, jeżeli kolor, to mocny i zdecydowany. Mówią one mocnym głosem, są pisane dużymi literami. Trochę jak inżynierskie projekty i konstrukcje.

Autor o swojej pracy: Fotografuję sytuacje zastane, nie kreuję ich. Głównym moim zadaniem jest więc znalezienie ciekawego obiektu i ujęcie go w odpowiedni sposób, najlepiej w tym decydującym, jedynie słusznym momencie. Właściwie jest to definicja Bressonowskiej fotografii reporterskiej, u mnie jednak często “ciekawym obiektem” jest coś innego, coś co da się ująć w estetyczne ramy i jednocześnie zawiera w sobie jakąś historię bądź anegdotę. Choć może to zabrzmi dziwnie, scharakteryzowałbym swój styl jako połączenie estetyki minimalistycznej (np. niektórych prac Andreasa Gursky’ego) z ironią i pozytywnym podejściem do świata Elliotta Erwitta. Mimo, że na moich zdjęciach często brak ludzi, aspekt ludzki jest dla mnie bardzo istotny. Przy fotografowaniu zawsze myślę o tych, którzy będą moje zdjęcia oglądali, staram się przekazać pozytywny obraz świata, żeby oglądanie ich było przyjemnością.

Leszek Górski – urodzony w 1960 roku w Krośnie, mieszka i pracuje w Krakowie. Fotografią zajmuje się od ok. 30 lat. Fotografuje głównie motywy architektoniczne i sceny uliczne. Laureat i wyróżniony konkursów fotograficznych, takich jak „Życie jest piekne” (KCK Kielce 2012 i 2011), „Między zdjęciem a filmem” (SanDisk, 2011), „Mistrzowskim okiem kibica” (SanDisk, 2012), „Wodne skojarzenia” (Aquanet/Świat Obrazu, 2011). Uczestnik wystaw zbiorowych i pokonkursowych.